Skupinové meditácie

Foto: Adobe Stock
Foto: Adobe Stock

Pravidelné (momentálne online) skupinové meditácie v rámci meditačného centra Plejs

Každý UTOROK 18:30 - 19:30 (40 - 45 min meditácia a 15min otázky k meditácii)

REGISTRÁCIA nie je potrebná, stačí kliknúť na ZOOM link:

https://us02web.zoom.us/j/84636696867?pwd=MlJEVVhpRy9NOGI3QWI1Uks4OWYzZz09 

vstupujte 10min pred začiatkom o 18:20 

TYP MEDITÁCIE: mindfulness meditácia (meditácia všímavosti alebo satipathana vipassana v pali jazyku) 

O SKUPINOVEJ MEDITÁCII: 

Je podporujúce meditovať v skupine, lebo nie vždy máme dostatok motivácie alebo úsilia meditovať sám/sama. Je to tiež príležitosť pozdieľať skúsenosti a stretnúť sa ľuďmi, ktorí sa tiež venujú meditačnej praxi. 

PRE KOHO JE SKUPINOVÁ MEDITÁCIA VHODNÁ:

- pre začiatočníkov (meditačnú inštrukciu dostanete na začiatku meditácie)
- pre už meditujúcich (pre udržanie a podporu praxe)

PRIEBEH MEDITÁCIE:
Úvodné sprevádzanie meditácie trvá cca 10 min a potom samotná meditácia v tichu cca 30 min od 18:30 do 19:00 - 19:15. Po meditácii je priestor pre zdieľanie skúseností a otázky k praxi, ak máte chuť a čas ešte ostať so skupinou :)

CENA:
Meditácia je za *dánu (dar) dobrovoľný príspevok*, môžete ho uhradiť keď sa niekedy ocitnete v Plejs v Bratislave :) Ak nemáte túto možnosť vôbec nevadí, nech vám meditácia slúži :)

VEDENIE MEDITÁCIE:

Karol Bartok

Karol sa meditácii venuje už 25 rokov, niekoľkokrát ročne sa zúčastňuje meditačných ústraní (samotky, vedené meditačné ústrania na Slovensku a v zahraničí). Inšpiráciou pre neho sú meditační učitelia (Mirko Frýba, Karel Hájek, Ivana Loučková, Bhante Sujíva, Bhante Sujato a Ajahn Brahm). Joga mu učarovala už pred 35 rokmi a stal sa certifikovaným jogovým lektorom.

a

Marta Dömöková

Marta sa stretla a vyskúšala meditáciu už v šestnástich rokoch, keď žila s rodičmi v Japonsku. Odtiaľ pochádza aj jej záujem o východné učenia, najmä o budhizmus. Od roku 2013 pravidelne medituje vďaka programu mindfulness, ktorý ju tak očaril, že si spravila certifikovaný kurz mindfulness lektorky v Nemecku. Aktuálne pôsobí aj ako učiteľka angličtiny.