Lektorka

Mgr. Marta Dömöková

certifikovaná lektorka mindfulness, lektorka angličtiny

Prvú meditáciu som si vyskúšala v šestnástich rokoch, keď som žila s rodičmi v Japonsku. Odtiaľ zrejme pochádza aj môj záujem o východné učenia, najmä o budhizmus.

S modernou sekulárnou podobou mindfulness som sa zoznámila na Slovensku v roku 2013, keď som mala problémy súvisiace s dlhodobým stresom a pracovným preťažením. Pomohli mi techniky mindfulness, vďaka ktorým som pokojnejšia aj v stresujúcich situáciách, mám kvalitnejší spánok, dokážem sa lepšie sústrediť, som zdravšia a pociťujem v živote viac radosti. 

Od roku 2009 sa venujem tiež joge, ktorá mi pomáha byť viac v kontakte so sebou. Preto som rada, že súčasťou programu Znižovanie stresu pomocou všímavosti (MBSR) sú cvičenia všímavého pohybu na základe jogy. 

Moje vlastné pozitívne skúsenosti s mindfulness viedli k môjmu rozhodnutiu stať sa lektorkou a pomáhať ľuďom byť viac v pohode a menej v strese.

Certifikovaný jeden a polročný lektorský tréning Mindfulness Based Stress Reduction (MBSR) som absolvovala na Institute for Mindfulness-Based Approaches (IMA) v Nemecku. Som zakladajúcou členkou Mindfulness inštitútu Slovensko a expertkou portálu Mindpark.sk.

Ak máte záujem o angličtinu, navštívte moju stránku tu.

Foto: Zamar