Mindfulness stretnutia

Jednou zo základných ľudských potrieb je stretávať sa. Byť v kontakte s druhými. Komunikovať. Počúvať a byť vypočutý.

Pozývam vás na mindfulness stretnutia, na ktorých si môžete vyskúšať rôzne mindfulness meditácie vedené certifikovanou lektorkou a zároveň spoznať nových ľudí. Ľudí, ktorých sem privádza podobná potreba, zvedavosť, problémy či záujmy.

Nie je to len o učení sa ako meditovať a ako vnášať všímavú pozornosť do našich každodenných aktivít.

Je to aj o vzájomnom počúvaní sa. Najmä v tomto období, keď je osobné stretávanie sa obmedzené, môže byť online stretnutie s ďalšími podobnými ľuďmi príležitosťou pre rast a načerpanie potrebných vnútorných zdrojov.

Čo sa naučíte:

Na mindfulness stretnutiach sa naučíte konkrétne techniky a prístupy, ktoré pomáhajú byť viac v pohode v každodennom živote. Na začiatku každého stretnutia bude krátka prednáška vždy na inú tému týkajúcu sa mindfulness a bežného života a potom sa ponoríme do praxe.

Budeme sa venovať meditáciám zameraným na vnímanie tela, dychu, myšlienok, emócií a javov, ktoré sa vynárajú v prítomnom okamihu. Budeme tiež kultivovať priateľský prístup k sebe a druhým namiesto obvyklej sebakritiky a kritiky. Súčasťou každého stretnutia je tiež priestor pre diskusiu a vaše otázky k meditačnej praxi.

Začiatočníci sa môžu naučiť základné techniky a princípy mindfulness. Pre pokročilejších sú stretnutia ideálnou príležitosťou podporiť svoju prax v skupine.

Cvičenia a meditácie vychádzajú z 8-týždňového sekulárneho programu na lepšie zvládanie stresu pomocou všímavosti MBSR, ktorý vytvoril Jon Kabat-Zinn.

Prínosy mindfulness:


  • znižovanie stresu a napätia
  • zlepšenie kvality spánku
  • zvýšenie schopnosti sústrediť sa
  • lepšie zvládanie náročných emócií
  • vnútorná rovnováha
  • viac spokojnosti a radosti v živote

KEDY, AKO A ZA ČO:

Termín: pondelky 6.12., 13.12., 20.12

Čas: 19,30 - 20,30

Miesto: online cez ZOOM

Cena:

9 eur za 1 stretnutie

5 eur za 1 stretnutie - zvýhodnená cena pre študentov a ľudí s nižším príjmom

Lektorka: Marta Dömöková

Prihlasovanie:

Na podujatie je potrebné prihlásiť sa vopred buď zaslaním emailu na adresu: info@mindfulnessnakazdyden.sk alebo cez kontaktný formulár nižšie.

Chcem sa prihlásiť